Манастир Карно Manastir Karno Манастир Покрова Пресвете Богородице, Карно код Сребренице

Манастир Покрова Пресвете Богородице, Карно код Сребренице. Градња данашњег храма Покрова Пресвете Богородице започета је 1893. године, а завршена је 1896. године и осветио га је митрополит Николај Мандић. Сазидан је од камена и прекривен лимом. На храм је дозидан звоник 1925. године, а звоно је даровао Краљ Александар Карађорђевић. Мајстори су били чувени осаћански неимари, које је и Књаз Милош Обреновић позивао да граде и зидају по слободној Србији. Vas browser ne podrzava frejmove.

OVERVIEW

The web page manastirkarno.org currently has a traffic classification of zero (the smaller the superior). We have analyzed thirteen pages inside the domain manastirkarno.org and found twenty websites interfacing with manastirkarno.org.

MANASTIRKARNO.ORG TRAFFIC

The web page manastirkarno.org has seen alternating amounts of traffic all through the year.
Traffic for manastirkarno.org

Traffic ranking (by month) for manastirkarno.org

Traffic ranking by day of the week for manastirkarno.org

WHAT DOES MANASTIRKARNO.ORG LOOK LIKE?

Desktop Screenshot of manastirkarno.org Mobile Screenshot of manastirkarno.org Tablet Screenshot of manastirkarno.org

MANASTIRKARNO.ORG SERVER

I discovered that a lone root page on manastirkarno.org took three hundred and fifty-nine milliseconds to download. I could not observe a SSL certificate, so we consider this site not secure.
75.119.198.15

We diagnosed that this website is operating the Apache os.

HTML TITLE

DESCRIPTION

PARSED CONTENT

The web page manastirkarno.org states the following, "Манастир Покрова Пресвете Богородице, Карно код Сребренице." We viewed that the website stated " Градња данашњег храма Покрова Пресвете Богородице започета је 1893." It also said " године, а завршена је 1896. године и осветио га је митрополит Николај Мандић. Сазидан је од камена и прекривен лимом. На храм је дозидан звоник 1925. године, а звоно је даровао Краљ Александар Карађорђевић. Мајстори су били чувени осаћански неимари, које је и Књаз Милош Обреновић позивао да граде и зидају по слободној Србији. Vas browser ne podrzava frejmove."

ANALYZE SUBSEQUENT DOMAINS

NekuTehMajestic Neku - DeviantArt

Forgot Password or Username? 29694;実のも.

Tweet Luke williamss Just another WordPress.com site

Recent Updates Toggle Comment Threads.

5eme5-notre-lifes blog - Tous les 5ème 5 de mon collège peuvent avoir le mot de passe ! - Skyrock.com

Please enter the sequence of characters in the field below. Alors, voici notre .

DataLab - Statistics Package

Bitte wählen Sie Ihre bevorzugte Sprache.